Infolinia 61 8 512 551
O BANKU


neoBANK jest nazwą handlową Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, która zadebiutowała na rynku bankowym na początku 2008 roku. Z wykorzystaniem nazwy neoBANK Wielkopolski Bank Spółdzielczy oferuje i promuje produkty i usługi bankowe.

W początkowym okresie nazwa neoBANK wykorzystywana była dla oznaczenia jedynie bankowości elektronicznej Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Przyjazne przyjęcie nowej nazwy neoBANK przez klientów i kontrahentów pozwoliło rozszerzyć posługiwanie się nazwą neoBANK na całość produktów i usług oferowanych przez Wielkopolski Bank Spółdzielczy. neoBANK jest zatem częścią Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego.
Dodatkowe informacje
Dane identyfikacyjne
Nagrody i wyróżnienia
Zobacz również
Wielkopolski Bank Spółdzielczy został założony w 1961 roku w Łubowie. Powstała wówczas spółdzielnia, która przyjęła nazwę Bank Spółdzielczy w Łubowie. W 2004 roku Bank zmienił nazwę z dotychczasowej na Wielkopolski Bank Spółdzielczy, pod którą funkcjonuje do dziś.

W kwietniu 2008 r. Wielkopolski Bank Spółdzielczy zmienił siedzibę na miasto Poznań. Obecnie posiadając rozwiniętą sieć placówek, Bank prowadzi działalność na obszarze całego kraju.

Wielkopolski Bank Spółdzielczy jest instytucją bankową z wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku usług finansowych, dzięki czemu może poszczycić się najwyższą jakością swoich usług. Jednocześnie jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się instytucji w sektorze banków spółdzielczych. Świadczą o tym wyniki finansowe. Bank jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Od 24 listopada 2018 r. Bank kontynuuje działalność jako niezrzeszony bank spółdzielczy.